Datasheet Analog Devices ADP1850ACPZ-R7 — Datenblatt
| Hersteller | Analog Devices |
| Serie | ADP1850 |
| Artikelnummer | ADP1850ACPZ-R7 |
Dual / Two-Phase, DC / DC-Synchron-Buck-Controller mit großem Bereichseingang
Datenblätter
Datasheet ADP1850
PDF, 1.1 Mb, Sprache: en, Revision: C, Datei hochgeladen: Aug 1, 2018, Seiten: 32
Wide Range Input, Dual/Two-Phase, DC-to-DC Synchronous Buck Controller
Wide Range Input, Dual/Two-Phase, DC-to-DC Synchronous Buck Controller
Auszug aus dem Dokument
Status
| Lifecycle Status | Production (Appropriate for new designs but newer alternatives may exist) |
Verpackung
| Package | 32-Lead LFCSP (5mm x 5mm x 0.75mm w/ EP) |
| Pins | 32 |
| Package Code | CP-32-12 |
Parameter
| Buck Output Current(typ) | 25, 25 A |
| Monolithic | No |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 °C |
| Synchronous | Yes |
| Vin(max) | 20 V |
| Vin(min) | 2.75 V |
Öko-Plan
| RoHS | Compliant |
Modellreihe
Serie: ADP1850 (1)
- ADP1850ACPZ-R7
Herstellerklassifikation
- Power Management > External Power Switch Buck Controllers | Multiple Output Buck Regulators
Andere Namen:
ADP1850ACPZR7, ADP1850ACPZ R7